Hemoroidy, a właściwie dotykający je stan patologiczny, który nazywany jest chorobą hemoroidalną, to zaburzenie spotykające nieokreśloną liczbę populacji. Epidemiologia do dziś nie jest znana naukowcom, ponieważ jednostki, które zmagają się z tą chorobą wstydzą się zgłosić problem u lekarza. W niniejszym tekście przedstawimy państwu, czym są, jakie są objawy oraz niektóre sposoby leczenia hemoroidów.

Czym są hemoroidy?

Hemoroidy same w sobie nie są chorobą, są za to strukturami naczyniowymi umiejscowionymi w kanale odbytu, które mają ułatwiać kontrolę oddawania stolca. Dopiero, gdy w ich obrębie pojawia się stan zapalny, powodujący u pacjenta określone dolegliwości, możemy stwierdzić chorobę hemoroidalną (guzki krwawnicze).

Jakie są objawy hemoroidów?

Patologiczny stan w obrębie hemoroidów może objawiać się na różne sposoby. Często objawy uzależnione są od typu zaburzenia (hemoroidy wewnętrzne lub zewnętrzne). Jednak najczęściej pierwszym sygnałem informującym nas o nieprawidłowościach, może być odczuwanie uporczywego swędzenia w okolicy odbytu. W przypadku hemoroidów zewnętrznych, pierwszym objawem może być również bezbolesne krwawienie z tej samej okolicy. W późniejszych stadiach pojawia się silny ból oraz uczucie pieczenia. Wypróżnianie się również sprawia pacjentom znaczne problemy. Hemoroidy często odbierają chorym komfort i zdrowe samopoczucie.

Jak leczyć hemoroidy?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zgłosić się z problemem do lekarza pierwszego kontaktu. Jaki lekarz jest od leczenia hemoroidów? Proktolog. Często takie objawy jak pieczenie, czy swędzenie, nie muszą związane być bezpośrednio z chorobą hemoroidalną. Jednym z zalecanych rozwiązań jest również spożywanie odpowiedniej mieszanki ziół zawierających między innymi: liść szałwii, korzeń prawoślazu, ziele skrzypu oraz ziele rdestu ptasiego. Niniejsze rośliny działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, a do tego wzbogacają organizm w odpowiednie składniki mineralne, dzięki którym zmniejsza się ryzyko nawrotów choroby. Taki zestaw ziół możemy znaleźć na przykład w produkcie Procto Vitale. Zobacz koniecznie, co stosować na hemoroidy zewnętrzne http://leczenie-hemoroidow.net.pl/jakie-leki-na-hemoroidy-zewnetrzne-sa-najbardziej-skuteczne/

Drodzy czytelnicy, jeśli uważacie, że niniejszy problem dotyczy właśnie was, nie czekajcie i przerwijcie swoje cierpienia. Jak najszybciej skonsultujcie się ze swoim lekarzem rodzinnym i spróbujcie wspomnianych ziół, które z pewnością pomogą wyleczyć dręczący was problem.