Pierwsze zmarszczki pojawiają się na twarzy już w 25-tym roku życia. To zmarszczki mimiczne, widoczne na czole, wokół oczy oraz na szyi. Za ich powstawanie winą obarcza się przede wszystkim promienie słoneczne. Okazuje się, że słońce i brak odpowiedniej pielęgnacji skóry specjalnymi filtrami powoduje aż 80% zmian skórnych w tak młodym wieku. To nie wszystko! Po 25-tym roku życia, skóra twarzy zaczyna się starzeć.

Produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego odbywa się już na niewystarczającym poziomie. Skóra staje się cieńsza, wiotka, pozbawiona napięcia. Jeśli dodamy do tego nieodpowiednią dietę, brak stosowania właściwych kremów pielęgnacyjnych i zbyt dużą ilość codziennego makijażu, znajdziemy odpowiedź na pytanie: Dlaczego zmarszczki na twarzy pojawiają się tak wcześnie? Niestety, procesu starzenia się skóry nie da się uniknąć. Istnieją jednak środki, dzięki którym może on być spowolniony. Zmarszczki pojawią się później, będą o wiele płytsze a skóra lepiej ujędrniona. Kiedy więc rozpocząć walkę ze zmarszczkami? Jakich kremów używać? Na co zwracać szczególną uwagę? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Kiedy kupić krem na pierwsze zmarszczki pod oczy?

krem-pod-oczySkóra wokół oczu jest niezwykle delikatna. Ma tylko 0,5 mm, podczas gdy na pozostałej partii twarzy ma około 2,5 mm. Do tego jest całkowicie pozbawiona tkanki tłuszczowej, znajduje się tak również niewielka ilość gruczołów łojowych, które jednak mogą powodować nadmiar sebum. Z tego też względu jest skłonna do podrażnień.

Oko każdego z nas mruga około 25 razy w ciągu jednej minuty. Jest to ta część twarzy, która w czasie naszej aktywności jest praktycznie w ciągłym ruchu. Skóra napina się, pozostawiając zmarszczki. To ta część ciała wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Dermatolodzy podkreślają, by krem na pierwsze zmarszczki pod oczy zacząć stosować jeszcze zanim te w ogóle się pojawią. Środki kosmetyczne tego rodzaju dedykowane są już dla 20-latków. To odpowiednia pora, by rozpocząć walkę i opóźnić pierwsze procesy starzenia się skóry.

Jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać?

Pierwszy krem pod oczy ma przede wszystkim pielęgnować młodą jeszcze skórę. Powinien nawilżać więc w swoim składzie może zawierać glicerynę oraz kwas hialuronowy. Przedwczesnemu wiotczeniu zapobiegać będzie olej z oliwek, witamina E oraz prowitamina B5 a cienie pod oczami rozjaśni świetlik lekarski. Warto wybierać kremy Richevon, które zawierają kofeinę oraz Palmitoyl Tetrapeptide oraz kremy zawierające filtry SPF, przeciwsłoneczne. Na co dzień wystarczą te z SPF 15, ale na dużą ekspozycję słoneczną trzeba zastosować przynajmniej SPF 30.

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Środki kosmetyczne to nie wszystko. Aby zmarszczki wokół oczu pojawiły się jak najpóźniej, należy prowadzić też odpowiedni tryb życia. Priorytetem jest właściwa dieta. Ma być bogata w przeciwutleniacze, takie jak witamina A, C i E. Aby odpowiednio nawodnić skórę, należy wypijać każdego dnia co najmniej 2 litry niegazowanej wody. Warto unikać spożywania cukru i alkoholu. Destrukcyjnie na skórę działa też dym papierosowy.

Codziennie należy wykonywać dokładny demakijaż skóry twarzy. Podczas tego zabiegu warto wykonać jogę twarzy (delikatny masaż opuszkami palców). Kremy lepiej wklepywać w skórę na noc, wtedy intensywnie i głęboko się wchłaniają. Więcej o profilaktyce piszą kobieceporady.pl