Makijaż permanentny jest coraz popularniejsza metodą po która sięgają kobiety. Chociażby dlatego, że rozwiązuje on problem z codziennym i czasochłonnym staniem przy lustrze, na które żadna z pań nie ma dzisiaj czasu.

Makijaż permanentny  co to?

Makijaż permanentny brwi to metoda makijażu, która polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę, podobnie jak w przypadku tatuażu. W przeciwieństwie jednak do tej metody ozdabiania ciała, makijaż permanentny brwi jest o wiele bardziej dyskretny i wykonywany różnymi metodami. Sprawdza się jako trwały makijaż dla osób, które z różnych przyczyn nie mają swoich własnych brwi lub mają one duże ubytki w owłosieniu w tym miejscu. Podobnie wykonywany jest makijaż permanentny ust i makijaż permanentny oczu. Dobierane są odpowiednie odcienie barwnika, dzięki czemu zarówno brwi, jak i usta wyglądają bardzo naturalnie. W przypadku makijażu permanentnego brwi ważna jest metoda wykonania, która daje o wiele bardziej naturalny efekt.

Makijaż permanentny brwi – metody

  • Makijaż permanentny brwi metodą piórkową

Makijaż permanentny brwi wykonywany metodą piórkową daje bardzo naturalny efekt i jest przeznaczony dla Pań, które posiadają własne brwi, jednak mają w nich spore ubytki lub chcą nieco je pogrubić. Pod skórę wprowadzany jest barwnik w formie krótkich kresek, imitujących naturalne włosy. Dzięki tej metodzie brwi wyglądają jak naturalne włoski. Dodatkowo jest ona bardzo precyzyjna, dzięki czemu możliwe jest dodawanie kolejnych włosków tylko i wyłącznie w miejsca, gdzie są one potrzebne.

  • Makijaż permanentny brwi metoda cieniową

Ta metoda polega na nakładaniu barwnika w ten sposób, by brwi wyglądały naturalnie oraz aby kolor przechodził naturalnie. Cieniowanie pozwala na bardzo dobry efekt przejścia koloru, co daje nam wrażenie, jakby brwi były trójwymiarowe. Metoda ta polecana jest Paniom, które nie mają własnych brwi, a nałożenie makijażu permanentnego bez cieniowania dałoby zbyt wyraźny i nienaturalny rysunek.

  • Makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Makijaż permanentny brwi wykonywany tą metodą sprawia, że brwi wyglądają naturalnie. Podobnie jak w metodzie piórkowej makijaż permanentny wykonywany jest bardzo subtelnie. Dodawane są kolejne kreski imitujące włoski. To idealna metoda dla kobiet, które chcą podkreślić swoje naturalne brwi albo zmniejszyć widoczne ubytki.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje

Makijaż wykonany tą metodą utrzymuje się przez około 2-3 lata. Na początku zaraz po jego wykonaniu jest on bardziej widoczny, a po zagojeniu, czyli po około 2 tygodniach klientka zapraszana jest na poprawę konturu. Z czasem wprowadzony barwnik pod skórę może ulec wchłonięciu i stać się mniej wyraźny, dlatego zalecane jest ponowne wykonanie poprawek po kilku latach, kiedy zauważymy, że kolor nieco zbladł. Mimo wszystko makijaż tego typu jest wyjątkowo trwały, a przy tym niezwykle wygodny.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Makijaż permanentny jest bezpieczną metodą na trwały makijaż, jednak inwazyjną, ponieważ tusz umieszczany jest pod skórą.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
– rany albo uszkodzenie naskórka w obrębie miejsca zabiegowego
– uczulenie na  tusz
– uczulenie w miejscu zabiegowym
-świeża opalenizna
-choroby w obrębie oczu

Przed zabiegiem należy skonsultować się ze stylistką wykonującą takie makijaże permanentne.
Przed zabiegiem powinno wykonać się test, czy nie występuje uczulenie na tusz.

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl