Makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet. Poranne stanie przy lustrze zabiera mnóstwo czasu, którego w dzisiejszych czasach mamy tak mało. Trwały makijaż rozwiązuje ten problem.

Makijaż permanentny – co to?

Makijaż permanentny, inaczej trwały lub stały polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów pochodzenia naturalnego przy pomocy aparatu igłowego. Przypomina to nieco robienie tatuażu. W przypadku wykonywania makijażu ust lub powiek nakładany jest krem znieczulający. W celu utrwalenia efektu po dwóch tygodniach należy zrobić korektę, aby naprawić ewentualne niedociągnięcia i niedoskonałości.

Makijaż permanentny – jak długo się utrzymuje?

Efekt zabiegu powinien być widoczny przez 2-5 lat.

Makijaż permanentny brwi

Wykonuje się go najczęściej w celu poprawienia naturalnego kształtu brwi: wyrównania lub też uzupełnienia ubytków i prześwitów. W ten sposób brwi będą wyglądały na gęstsze, równiejsze i bardziej regularne.

Makijaż permanentny brwi – metody

 • Makijaż permanentny brwi metodą piórkową – barwniki wprowadza się za pomocą płaskich igieł połączonych w piórka. Zabieg ten trwa około godziny i nie jest całkiem bezbolesny.
 • Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania polega na zabarwieniu skóry pigmentem w celu skorygowania kształtu brwi. Nie jest polecana w przypadku posiadania cienkich włosków, gdyż wykorzystana do zagęszczenia brwi nie wygląda dobrze. Jej zadaniem jest nadanie kształtu brwiom, nadaniu im głębi i ukryć ewentualne prześwity. Efekt jest podobny do uzyskanego przez kredkę do brwi lub cienia.
 • Makijaż permanentny brwi metodą włoskową polega na dokładnym rozmieszczeniu i narysowaniu brwi. Efekt końcowy wygląda tak samo jak wykonywany metodą piórkową. Najlepsze efekty daje w przypadku rekonstrukcji brakujących brwi.

Makijaż permanentny oczu

Najczęściej polega na narysowaniu kreski na górnej lub dolnej powiece w celu zagęszczenia linii rzęs bądź też w celu dekoracyjnym. Kreska nie rozmaże się nawet po intensywnych ćwiczeniach fizycznych czy po zmoczeniu. Oczy będą idealnie podkreślone, a rzęsy będą wydawały się gęstsze i grubsze.

Makijaż permanentny ust

Dzięki trwałemu makijażowi ust nie trzeba martwić się idealnym pomalowaniem ust szminką i pilnowaniem linii warg. Ciągłe poprawianie usty pójdzie w niepamięć. Wykonując taki makijaż można powiększyć bądź pomniejszych usta lub tez wyrównać je, likwidując asymetrię. Dostępny jest również tak zwany zabieg ,,lip light”, który polega na delikatnym wycieniowaniu skóry nad górną wargą jaśniejszym pigmentem w celu zatuszowania zmarszczek. W ten sposób można rozświetlić i odmłodzić usta. Po zabiegu kolor może być ciemniejszy niż oczekiwany, ale po około tygodniu kolor powinien się rozjaśnić.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mogą być:

 • infekcje wirusowe i bakteryjne – zwykły katar bądź grypa może zmusić nas do przełożenia terminu zabiegu
 • ciąża – przeprowadzanie zabiegu w trakcie ciąży nie jest zalecane ze względu na bezpieczeństwo płodu
 • okres karmienia piersią – przed i po zabiegu makijażu należy przyjmować lek przeciwwirusowy, który nie jest wskazany do przyjmowania w trakcie karmienia piersią
 • leki rozrzedzające krew i leki sterydowe – przy stosowaniu leków rozrzedzających krew należy poinformować linergistkę, aby mogła zadecydować czy taki zabieg jest bezpieczny. Natomiast przyjmowanie leków sterydowych jest bezwzględnym przeciwwskazaniem dla zabiegu
 • stosowanie odżywek do rzęs i brwi – należy odczekać od 1-3 miesięcy po stosowaniu odżywki
 • sztuczne rzęsy – przed zabiegiem makijażu permanentnego oczu należy zdjąć sztuczne rzęsy
  botoks, lifting twarzy

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl