Szczególną dbałość o naszą skórę rozpoczynamy najczęściej w wieku nastoletnim gdy na skutek zmian hormonalnych zauważamy w jej obrębie mniejsze lub większe niedoskonałości. Nie spodziewamy się jednak, że w tak młodym wieku mogą u nas wystąpić pierwsze zmarszczki mimiczne. Gdy, któregoś dnia zerkamy w lustro i dostrzegamy mało estetyczne poprzeczne linie na czole lub promieniste zagłębienia w okolicy oczu jesteśmy przerażone i rozpoczynamy poszukiwania sposobu, na rozwiązanie tego nurtującego problemu.

Zastanawiałaś się kiedyś jak zapobiec zmarszczkom mimicznym?

Jakie są pierwsze oznaki zmarszczek mimicznych i jak one właściwie powstają?

Te skórne nierówności pojawiają się jako konsekwencja naszej niewerbalnej ekspresji emocji. Jeśli więc przykładowo dużo się uśmiechamy mogą zarysować się stosunkowo wcześnie. Wśród pierwszych oznak warto sprawdzić przed lustrem jak układa się skóra na naszej twarzy w poszczególnych, różnych grymasach. Zauważymy wówczas czy ma tendencję do tworzenia się zmarszczek mimicznych, jeśli tak to jak może dokładnie wyglądać ich ewentualnych rozkład.

W obrębie naszej twarzy znajduje się około 50 różnych mięśni, które w czasie gdy mówimy, oddychamy, mrugamy oczami, śmiejemy się, mrużymy oczy, marszczymy brwi i wielu innych sytuacjach kurczą się wiele razy w ciągu dnia. Niektóre ruchy w sposób czysto indywidualny powtarzamy zdecydowanie częściej co sprawia, że doprowadzamy do utrwalenia się z czasem pewnych zmian na naszej skórze. Są to właśnie zmarszczki mimiczne.

Dlaczego ja?

Niektóre dziewczyny, gdy zauważą u siebie pierwszą zmarszczkę mimiczną zastanawiają się dlaczego to właśnie mnie spotkało. Najlepszym rozwiązaniem jest podejście do problemu z dystansem i stwierdzenie, że są to zmarszczki uwidaczniające naszą osobowość, najczęściej kojarzone z uśmiechem, więc skoro pojawiły się tak wcześnie oznacza to, że jesteśmy osobami promiennymi co nie umknie niczyjej uwadze.

Zapobieganie i redukcja

Zmarszczki mimiczne są dość specyficzne, gdyż można skutecznie zapobiec ich rozwojowi i jest to droga zdecydowanie łatwiejsza od tej gdy pozwolimy im się wyraźnie zarysować na naszej skórze, a później będziemy dążyć o ich usunięcia. Z pewnością teraz pojawia się pytanie jak zapobiegać zmarszczkom mimicznym? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta, a całościowe postępowanie nie wymaga od nas wielkiego zaangażowania.

Dbajmy o właściwą pielęgnację skóry. Co to oznacza? Codziennie stosujmy pełen demakijaż – nie kładziemy się spać pomalowane, uważajmy z ilością kosmetyków kolorowych jakie stosujemy każdego dnia, raz w tygodniu róbmy sobie dzień dla urody – peeling, maseczka, każdego dnia przez kilka minut ćwiczmy mięśnie mimiczne twarzy, a rano i wieczorem w czasie nakładania kremu (np. Richevon) delikatnie masujmy twarz. Jeśli jeszcze nie masz zmarszczek mimicznych takie podstawowe, codzienne działania pozwolą Ci znacznie dłużej cieszyć się piękną i gładką skórą. Jeśli natomiast już się one pojawiły to właśnie od tych sposobów rozpocznij swoją walkę o ich skuteczne zredukowanie i poprawienie wyglądu swojej skóry.