Zmarszczki to jeden objaw starzenia się, drobne zmarszczki mogą pojawić się w młodym wieku około 20 roku życia. Najbardziej są te widoczne zmarszczki na czole, uwydatniają się kiedy marszczymy czoło. Są to tak zwane zmarszczki mimiczne, związane z pracą mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy.

Zmarszczki na czole możemy podzielić na  na pionowe i poziome. Poziome pojawiają się już w młodszym wieku pod wpływem silnie działającego mięśnia czołowego, który jest odpowiedzialny za unoszenie brwi. Pionowe pojawiają się wówczas, gdy marszczymy nos, na czymś się skupiamy, staramy się coś dostrzec w oddali. Z biegiem lat nasz skóra starzeje się, staje się mniej elastyczna i wilgotna, w rezultacie staje się szara i wysuszona co prowadzi do załamań. Z wiekiem produkcja kolagenu spada, odpowiedzialny on jest za jędrność, sprężystość i właściwe nawilżenie skóry. Przy niedoborze kolagenu pojawiają się zmiany na ciele, a nawet zmarszczka na czole 20 lat. Duży wpływ mają czynniki genetyczne, mimika twarzy, promieniowanie UV.

Zmarszczka na czole w wieku 20 lat? Możliwe!

zmarszczki-czoloNie oznacza to, że mając 18 lat starzejemy się, mogą być równie inne przyczyny np. złe dbanie o skórę twarzy. Osoby w młodym wieku powinny nawilżać codziennie dużą ilością kremu twarz. W rzeczywistości, nawilżanie twarzy codziennie pomoże w regenerację komórek skóry, gojeniu, i zapobieganiu szkodliwym skutkom od sił zewnętrznych i warunków pogodowych, które prowadzą do przedwczesnych zmarszczek. Wybierać krem nawilżający do twarzy z witaminami  minerałami, przeciwutleniaczami i składnikami odżywczymi. Stosować rano i wieczorem na oczyszczona twarz by niwelować pierwsze zmarszczki na czole.

Pierwsze zmarszczki na czole

Młode osoby, zwłaszcza dziewczyny lubią się opalać, ale nie pamiętają o zastosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF) co najmniej 15 każdego dnia. Szkodliwe promienie UV słoneczne są jednym z najgłówniejszych przyczyn zmarszczek. Krem zapobiega tworzeniu się nowych zmarszczek. Jeśli planujesz spędzić dłuższy czasu bezpośrednio na słońcu, należy użyć nieco więcej ochrony przeciwsłonecznej ochronne, takie jak SPF 30.

Regularne ćwiczenia mięśni twarzy. Podobnie jak w przypadku wykonywania reszty ciała, ćwiczenia mięśni twarzy, poprawiają ogólny wygląd skóry twarzy.

wodaPij co najmniej osiem szklanek wody dziennie. Odwodnienie prowadzi do mniejszej elastyczności, do zmorzonej tendencjami do przetłuszczania i przesuszania się skóry. Wraz z nawilżenia skóry, prawidłowe nawodnienie zapewnia również wiele korzyści zdrowotnych dla ciała i poziom energii. Pić dużo wody, zwłaszcza w miesiącach, gdy powietrze jest bardziej suche. Mając tak wiele do stracenia, dbaj o skórę nawadniając ją!

Zmniejszenie stresu w swoim życiu będzie dodatkowym czynnikiem, który zniweluje powstawanie zmarszczek. Stres często pojawia się na powierzchni z rozwojem zmarszczek na czole, wokół ust, w przestrzeni między oczami. Na szczęście, zmniejszając swój aktualny poziom stresu może poprawić zdrowie i witalność skóry. Wybierz najlepsza opcje dla siebie alby zniwelować stres do jak najmniejszego stopnia.

Odpowiednia dieta, choć to trudne w młodym wieku warto o to zadbać jak najwcześniej. Dieta obejmuje produkty, które pomagają chronić organizm przed wolnymi rodnikami. Dieta na zmarszczki jest bogata w witaminy A, C, E, cynk, selen oraz flawonoidy.