Zmarszczki to jeden objaw starzenia się, drobne zmarszczki mogą pojawić się w młodym wieku około 20 roku życia. Najbardziej są te widoczne zmarszczki na czole, uwydatniają się kiedy marszczymy czoło. Są to tak zwane zmarszczki mimiczne, związane z pracą mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy.

Zmarszczki na czole możemy podzielić na  na pionowe i poziome. Poziome pojawiają się już w młodszym wieku pod wpływem silnie działającego mięśnia czołowego, który jest odpowiedzialny za unoszenie brwi. Pionowe pojawiają się wówczas, gdy marszczymy nos, na czymś się skupiamy, staramy się coś dostrzec w oddali. Z biegiem lat nasz skóra starzeje się, staje się mniej elastyczna i wilgotna, w rezultacie staje się szara i wysuszona co prowadzi do załamań. Z wiekiem produkcja kolagenu spada, odpowiedzialny on jest za jędrność, sprężystość i właściwe nawilżenie skóry. Przy niedoborze kolagenu pojawiają się zmiany na ciele, a nawet zmarszczka na czole 20 lat. Duży wpływ mają czynniki genetyczne, mimika twarzy, promieniowanie UV.

Zmarszczka na czole w wieku 20 lat? Możliwe!

zmarszczki-czoloNie oznacza to, że mając 18 lat starzejemy się, mogą być równie inne przyczyny np. złe dbanie o skórę twarzy. Osoby w młodym wieku powinny nawilżać codziennie dużą ilością kremu twarz. W rzeczywistości, nawilżanie twarzy codziennie pomoże w regenerację komórek skóry, gojeniu, i zapobieganiu szkodliwym skutkom od sił zewnętrznych i warunków pogodowych, które prowadzą do przedwczesnych zmarszczek. Wybierać krem nawilżający do twarzy z witaminami  minerałami, przeciwutleniaczami i składnikami odżywczymi. Stosować rano i wieczorem na oczyszczona twarz by niwelować pierwsze zmarszczki na czole.

Pierwsze zmarszczki na czole

Młode osoby, zwłaszcza dziewczyny lubią się opalać, ale nie pamiętają o zastosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF) co najmniej 15 każdego dnia. Szkodliwe promienie UV słoneczne są jednym z najgłówniejszych przyczyn zmarszczek. Krem zapobiega tworzeniu się nowych zmarszczek. Jeśli planujesz spędzić dłuższy czasu bezpośrednio na słońcu, należy użyć nieco więcej ochrony przeciwsłonecznej, takiej jak SPF 30 oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry (np. kremem Richevon).

Regularne ćwiczenia mięśni twarzy. Podobnie jak w przypadku wykonywania reszty ciała, ćwiczenia mięśni twarzy, poprawiają ogólny wygląd skóry twarzy.

wodaPij co najmniej osiem szklanek wody dziennie. Odwodnienie prowadzi do mniejszej elastyczności, do zmorzonej tendencjami do przetłuszczania i przesuszania się skóry. Wraz z nawilżenia skóry, prawidłowe nawodnienie zapewnia również wiele korzyści zdrowotnych dla ciała i poziom energii. Pić dużo wody, zwłaszcza w miesiącach, gdy powietrze jest bardziej suche. Mając tak wiele do stracenia, dbaj o skórę nawadniając ją!

Zmniejszenie stresu w swoim życiu będzie dodatkowym czynnikiem, który zniweluje powstawanie zmarszczek. Stres często pojawia się na powierzchni z rozwojem zmarszczek na czole, wokół ust, w przestrzeni między oczami. Na szczęście, zmniejszając swój aktualny poziom stresu może poprawić zdrowie i witalność skóry. Wybierz najlepsza opcje dla siebie alby zniwelować stres do jak najmniejszego stopnia.

Odpowiednia dieta, choć to trudne w młodym wieku warto o to zadbać jak najwcześniej. Dieta obejmuje produkty, które pomagają chronić organizm przed wolnymi rodnikami. Dieta na zmarszczki jest bogata w witaminy A, C, E, cynk, selen oraz flawonoidy.