Masz 20, 25, 30 lat i zauważyłaś u siebie pierwsze zmarszczki mimiczne? Z pewnością zastanawiasz się jaki krem wybrać. Spotkałam się z zachowaniem młodej dziewczyny w drogerii, która stwierdziła: „ten reklamowali w telewizji i na pewno jest skuteczny”. Nie spojrzała na grupę wiekową, na skład produktu, po prostu kupiła bo widziała reklamę.

Z pewnością można stwierdzić, że marketingowcy odnieśli sukces. Jednak raczej nie tak powinno się wybierać krem na pierwsze zmarszczki mimiczne. Musi on zapewnić naszej skórze odpowiednią pielęgnację i być do niej dopasowany – dobra reklama to jeszcze za mało. Zobacz od czego powstają zmarszczki mimiczne i zacznij działać!

Kiedy zacząć stosować krem na pierwsze zmarszczki mimiczne?

Odpowiednia profilaktyka, na którą złożą się odpowiednie nawyki, masaże, ćwiczenia i oczywiście krem połączony z całokształtem pielęgnacji, mogą pozwolić skutecznie zapobiec pojawieniu się zmarszczek mimicznych w obrębie naszej twarzy. Jednak stosowanie takich działań powinny rozpoczynać już starsze nastolatki (17-18-19-20 lat). Dlaczego? Bo one najczęściej tych zmian na skórze jeszcze nie mają więc mogą im skutecznie zapobiegać. Ale która tak młoda dziewczyna myśli o zapobieganiu zmarszczkom, skoro starość i wszystko co z nią związane jej jeszcze długo nie będzie dotyczyć?

Uśmiechnij się

Zmarszczki mimiczne najpowszechniej kojarzone są z szerokim uśmiechem, i może dobrze bo w ten sposób brzmią zdecydowanie mniej przerażająco. Oczywiście każda z nas chętnie się ich pozbędzie i zyska piękną i młodo wyglądającą skórę. Nie jesteśmy w stanie całkowicie kontrolować mimiki naszej twarzy i w ten sposób zapobiegać zmarszczkom. Możemy jednak w swojej codzienności wdrożyć rozmaite działania profilaktyczne, które umożliwią nam, nie posiadanie tego problemu jeszcze przez długi czas. Jednym z takich rozwiązań powinien być krem przeciw zmarszczkom mimicznym. Jego regularne stosowanie pozwoli nam bez obaw uśmiechać się każdego dnia.

Co powinien zawierać dobry krem przeciw zmarszczkom mimicznym?

Na sklepowych półkach znajdziemy całe mnóstwo kosmetyków, które mają pomóc nam uniknąć lub walczyć ze zmarszczkami mimicznymi (np. Richevon). Ich składy, w wielu przypadkach, są do siebie stosunkowo podobne. Czasami niektóre preparaty silniej wyróżniają się na tle innych. A my dobierając ten odpowiedni dla siebie kierujemy się również m. in. konsystencją.

Ważnym elementem kosmetyków przeciwzmarszczkowych będzie kwas hialuronowy ze swoimi właściwościami wiązania cząsteczek wody. Pomaga on uniknąć odwodnienia skóry, jej przesuszenia, jak również osłabienia. W ten sposób znacząco wpływamy na jej jędrność i sprężystość, dbając o zachowanie pięknego wyglądu.

Witaminy i minerały to również istotny składnik. Ważną częścią  kosmetyków na zmarszczki jest witamina E, znana jako witamina młodości. Jednak skoro suplementujemy witaminy i dostarczamy je z pożywieniem od wewnątrz, warto również zapewnić odpowiednią ich ilość wierzchniej warstwie naszej skóry.

Antyoksydanty to substancje, które zwalczają wolne rodniki. Te z kolei są bardzo niebezpieczne zarówno dla naszej skóry jak i całego organizmu. Działają niszcząco, mogą powodować różne choroby, a w przypadku skóry znacząco przyśpieszają procesy jej starzenia się.

Peptydy ryżowe – wpływają na jędrność i kondycje skóry. Ich działanie zostało potwierdzone, a kosmetyki w których zostały zawarte będą szczególnie warte naszej uwagi w przypadku zwalczania zmarszczek mimicznych.

Kolagen – to również substancja, która może być dostarczana z zewnątrz bezpośrednio na skórę i wspiera jej napięcie, jędrność i elastyczność.

Przedstawione składniki są popularne i występują w wielu kosmetykach na zmarszczki. Jednak większość preparatów będziemy musiały przetestować samodzielnie i dobrać taki, który najbardziej nam odpowiada.